Рецепти - БАНЯСА

ЗАСОЛКА САЛА ПО-УКРАЇНСЬКИ НА ЗИМУ

Сало вже давно стало візитівкою України. Україна велика, і рецептів, як засолити сало – безліч. У кожній області, у кожному селі свої рецепти, і всі вони неймовірно гарні та смачні. А найсвіжіше і дуже смачне сало можна купити в м'ясному павільйоні БАНЯСА.

Як засолити сало по-українськи на зиму

Складові:

  1. сало,
  2.  сіль, 
  3. спеції

Час для засолки сала: Весь рік
Раніше сало засолювали на зиму за потребою. Восени забивали свиней, щоб перед Різдвом не турбувати себе зайвою роботою, і мати на столі традиційні м'ясні страви. Холодильників не було, і доводилося для збереження продуктів використовувати сіль. Сіль для засолки сала теж була досить дорогою, але господині виходили зі становища, і вигадували свої рецепти, як засолити сало.

Залежно від якості сала, для його засолювання вибирається певний рецепт. Сало з молодої свинки можна засолювати сухим посолом. В ідеалі, таке сало має м'ясні прожилки та тонку шкірку, яка після засолювання стане просто незрівнянною. Сало з прожилки ще називають підчеревене або генеральське.

Існує два основних методи засолки сала по по-українськи

  1. Як засолити сало сухим посолом
  2. Варене солоне сало

Як засолити сало по-українськи сухим посолом


Мити сало не можна, у жодному разі. Навіть якщо це сало з ринку, або магазину, і ви помітили на ньому якісь крихти, або тирса, що прилипла. Озброїться ножем, і обшкрібайте сало з усіх боків, видаляючи те, що до нього прилипло по дорозі на вашу кухню.


Наріжте сало невеликими смужками шириною близько 5 см і в довжину - скільки є. Сухий посол має на увазі наявність ємності, в якій сало зберігатиметься. За старих часів для цього використовували дерев'яні ящики, але зараз це розкіш, і доводиться використовувати те, що є. Для засолювання сала можна використовувати трилітрові банки, емальовані каструлі або пластикові контейнери.


Насипте на дно каструлі шар кам'яної солі грубого помелу. Ця сіль вбиратиме воду, яка вийде з сала.

Укладіть на цей шар солі шматок сала, шкіркою донизу, і присипте його сумішшю солі, паприки, і часточками часнику. Чорний перець використовувати можна, але практично нічого не дає, і паприка до сала підходить краще.

Укладайте сало шарами, і не скуплячись, пересипайте їх сіллю. Сало не пересолиться, а візьме лише те, що йому потрібне. В даному випадку сіль потрібна, щоб убирати вологу.

Коли ви покладете все сало, його потрібно перенести в прохолодне місце. Для цього краще використовувати льох або в холодильник, де температура стабільно прохолодна. Накрийте ємність із салом кришкою, але не закупорюйте наглухо. Сало має «дихати», інакше воно протухне, навіть за такої кількості солі.

У такому вигляді сало може зберігатися кілька місяців, але скуштувати його можна вже за тиждень. Витягніть шматок сало, ножем зіскребте зайву сіль, і спробуйте, від чого божеволіють любителі сала.

Варене солоне сало по-українськи на зиму

Сало від старої свині, або від кнура досить товсте, щільне, і частенько, не дуже приємно пахне. Якщо ви стали власником такого шматка сала, його можна врятувати, якщо його правильно приготувати.

Наріжте сало на кубики розміром 10 на 10 см (приблизно).

Жменю цибулиння промийте і покладіть на дно каструлі.

Укладіть сало прямо на подушку з лушпиння, і залийте водою, щоб вона повністю покривало сало.

Додайте сіль з розрахунку 3 столові ложки, на кожен кілограм сала, і поставте каструлю на вогонь.

Після закипання зробіть вогонь тихіше і варіть сало 2 години. Після закінчення цього часу, киньте в каструлю з десяток горошин чорного перцю, три листки лаврушки, часник і накрийте кришкою каструлю, до повного остигання розсолу.

Коли розсіл охолоне, витягніть сало і покладіть його на грати, щоб стекла вода. Поки що пробувати його ще рано. Загорніть сало в харчову плівку і покладіть у холодильник на 4-5 годин. При такому способі приготування, сторонні запахи зникають, і сало набуває вигляду та смаку підкопченого сала.

Решту сала можна перекласти в банки, залити розсолом в якому воно варилося, і закрити пластиковими кришками. Сало в такому вигляді зберігається в холодильнику, але не більше одного місяця.

Варіантів приготування сала безліч. Багато хто експериментує з приправами. Використовуйте перевірені часом спеції, адже завжди можна додати їх після засолювання, безпосередньо перед їжею.

Більше рецептів тут https://www.banyasa.com.ua/recipes